Prowadzący

Na tej stronie będziemy prezentowali sylwetki osób prowadzących warsztaty w ramach Festiwalu Wolontariatu 2013.

Katia Voranawa

Prowadząca warsztat Coś z niczego – czyli jak tworzyć z dziećmi recyklingowe cuda

W 2012 r. skończyłam Białoruski Państwowy Pedagogiczny Uniwersytet im. Maksyma Tanka – Specjalizacja: Nauczanie plastyki (w tym rysunek techniczny) z elementami rękodzieła i sztuki ludowej. Pracowałam dwa lata w Domu Kultury i Rozwoju na Białorusi. Moja praca polegała na organizacji i prowadzeniu warsztatów twórczości plastycznej z najtańszych materiałów dla dzieci. Tak pierwszy raz zapoznałam się z różnymi technikami recyklingowymi. Tak właśnie rozpoczęła się moja praca w niesamowitym świecie recyklingu.

Obecnie mieszkam w Warszawie. Od kilku miesięcy prowadzę literacko- plastyczne warsztaty w Publicznej Bibliotece dla dzieci na Woli. W maju tego roku z Fundacją Nasz Wybór w ramach projektu „Międzykulturowa Szkoła w Wielokulturowej Społeczności” zorganizowałam cykl plastycznych i literacko-plastycznych warsztatów dla dzieci z wykorzystaniem technik recyklingowych i orgiami.

 

Anna Sadowska i Grażyna Sobieska – Szostakiewicz

Prowadzące warsztat W co się bawić z dziećmi

Nauczycielki dyplomowane, trenerki warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trenerki Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Autorki programu „Biblioterapia wychowawcza jako metoda kształtowania empatii i zachowań prospołecznych”. Współautorki literackich warsztatów metodycznych: „Radość tworzenia i działania, czyli metody pedagogiki zabawy w pracy z tekstem literackim” (wersje dla nauczycieli przedszkoli oraz dla nauczycieli szkoły podstawowej i gimnazjum), „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” (warsztat dla nauczycieli przedszkoli). Od 1999 roku prowadzą w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie kursy doskonalące dla nauczycieli, bibliotekarzy oraz wychowawców placówek oświatowych.

 

Elżbieta Kluska

Prowadząca warsztat Jak wspierać wolontariuszy i pomagać im w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami

Psycholog, certyfikowany trener biznesu i rozwoju osobistego. Pasjonatka psychologii od ponad 10 lat. Obecnie zgłębia ją jako doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia w których łączy wiedzę z zakresu psychologii rozwoju człowieka z jej praktycznym zastosowaniem w codziennym życiu. Jej zainteresowania koncentrują się głównie wokół samodoskonalenia w kontekście pracy z przekonaniami, określaniem i realizowaniem celów, inteligencji emocjonalnej, komunikacji interpersonalnej, psychologii pozytywnej oraz psychologii dokonywania zmian.

Współzałożycielka i członek zarządu Instytutu Społecznych Działań Międzykulturowych (ISDM). Więcej informacji na stronie www.elzbietakluska.pl

 

Agnieszka Krajnik

Prowadząca warsztat Recepta na udaną współprace NGO-biznes

Koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa Provident Polska S.A. W Providencie pracuje od 2006 r. wcześniej związana była z branżą farmaceutyczną (firma GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA). Absolwentka Akademii Humanistycznej, studiów podyplomowych z zakresu public relations i komunikacji biznesowej w Szkole Głównej Handlowej oraz Budowania strategii CSR w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie.

W Providencie jest odpowiedzialna za koordynację projektu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, oraz projektów z zakresu employer brandingu m.in. Kultura dzielenia się wiedzą, czyli współpracę ze środowiskiem akademickim oraz programy wzmacniające różnorodność w firmie: Dbamy o mamy i Provident na obcasach. Z sukcesem prowadziła także program zarządzania domowym budżetem Akademia Rodzinnych Finansów.

Agnieszka ma kilkuletnie doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi i mediami.

 

Karol Krzyczkowski

Prowadzący warsztaty Jak i gdzie znaleźć finansowanie na projekty związane z wolontariatem? oraz Narzędzia internetowe usprawniające kontakt z wolontariuszami.

Koordynator projektów w Centrum Wolontariatu w Warszawie, specjalizuje się przygotowywaniu projektów i wniosków do publicznych programów grantowych (PO FIO, ASOS, samorządy). Ekspert oceniający wnioski składane w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Współtwórca i koordynator konkursów grantowych dla PTC (obecnie T-Mobile Polska S.A.) oraz Programu Wolontariatu Długoterminowego.

Pasjonat nowych technologii i webmaster. Twórca serwisów bibliotekawolontariatu.pl, giveandgain.pl, wolontariat.net.pl, festiwalu wolontariatu i kilku innych, o których niedługo będzie głośno 😉 Administrator stron www Centrum Wolontariatu w Warszawie, odpowiedzialny za media społecznościowe.

Po godzinach pracy aktywny wolontariusz, szczególnie w okolicach Stadionu Narodowego w Warszawie.

 

Katarzyna Winiewska

Prowadząca warsztat Razem raźniej! Współpraca w grupie i budowanie zespołu wolontariuszy

Od 2 lat koordynatorka biura pośrednictwa pracy dla wolontariuszy w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu w Warszawie i organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Wolontariatu. Wolontariat to jej sposób na życie. Uczestniczka i koordynatorka międzynarodowych obozów wolontariackich (workcampy), od 6 lat liderka w akcji Szlachetna Paczka.

Prowadzi grupy i zespoły wolontariuszy, liczące nawet 55 osób. Od ponad roku zaangażowania jest w wolontariat sportowy m.in. UEFA EURO 2012, łyżwiarstwo szybkie, imprezy biegowe. Dodatkowo organizuje gry miejskie związane ze sportem i wielokulturowością, a także akcje społeczne promujące wolontariat.

 

Gosia Konieczna i Gosia Mikołajczyk

Prowadzące warsztat Badanie kompetencji wolontariuszy i wyznaczanie ścieżki rozwoju w organizacji – prezentacja narzędzia

Pracujemy w Fundacji „Umbrella”, która prowadzi Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3. Fundacja oferuje organizacjom pozarządowym i liderom społecznym szkolenia, doradztwo, animacje i wsparcie infrastrukturalne. Na co dzień Fundacja współpracuje z wolontariuszami, którzy mają możliwość realizować się w zakresie m.in. przygotowywania projektów, prowadzenia zajęć animacyjnych i szkoleń.

Narzędzie badania i wspierania rozwoju kompetencji wolontariuszy jakie zaprezentujemy, powstało w ramach międzynarodowego projektu „Improve” Wpływ Wolontariatu na Rozwój Osobisty i Zawodowy. W przygotowywaniu narzędzia brali udział partnerzy z Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Łotwy przy merytorycznym wsparciu pracowników naukowych. Narzędzie pozwala na badanie kompetencji wolontariuszy oraz zaplanowanie odpowiadającej im ścieżki rozwoju w organizacji. Wdrożenie narzędzia przełoży się na profesjonalizację współpracy z wolontariuszami w organizacji.

W ramach spotkania zaprezentujemy narzędzie oraz zbierzemy opinie uczestników, niezbędne do dostosowania go do potrzeb polskich organizacji pozarządowych.

 

Radosław Bednarski

Prowadzący warsztat Stereotypy i uprzedzenia w pracy wolontariusza

Z wykształcenia socjolog o specjalności psychosocjologia. Od 10 lat związany z organizacjami pozarządowymi i wolontariatem. Zajmuje się szkoleniami i doradztwem z zakresu zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych, aspektów formalno-prawnych wolontariatu oraz edukacji antydyskryminacyjnej. Redaktor serwisu regionalnego portalu www.dolnoslaskie.ngo.pl. Od 10 lat koordynuje Konkurs „Dolnośląski Wolontariusz Roku”, a od 3 lat także Dolnośląski Festiwal Wolontariatu.

 

Paweł Sikorski

Prowadzący warsztat Jak rozmawiać by być zrozumianym- sztuka komunikacji z wolontariuszami

Trener, Coach od 20 lat związany z sektorem finansowym. Przez ten czas pracował zarówno jako bezpośredni sprzedawca i jako osoba wspierająca zarządzanie sprzedażą.  Zarządzał pracą istotnych biznesowo obszarów będąc odpowiedzialnym za teren całego kraju.

Koordynował i wspierał liczne kluczowe projekty. Ponad 10.000 godzin spędzonych na salach szkoleniowych, jako trener i ponad 1000 godzin sesji coachingowych. Obecnie zajmuje się rozwojem kompetencji kadry menedżerskiej w Banku Zachodnim WBK.

 

Dam Van Anh

Prowadząca warsztat Kreatywne pisanie o wolontariacie – Loesje

Moderatorka warsztatów kreatywnego pisania metodą Loesje (od 2008 roku), socjolożka (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW). Organizatorka i producentka wydarzeń edukacyjnych i kulturalno-społecznych (m.in. Festiwal Filmowy Pięć Smaków, Spacery po Wielokulturowej Warszawie). Zawodowo-hobbystycznie również: copywriterka, tłumaczka, nauczycielka języka polskiego dla cudzoziemców, bukieciarka.

 

Marcin Chydziński

Prowadzący warsztaty Nie boję się mówić czyli wystąpienia publiczne w praktyce

W ramach Akademii TROP ukończył XIII edycję Szkoły Coachów, szkołę Liderów Sieci oraz kurs „Moderator zmiany w organizacji biznesowej”.  Absolwent wydziału scenariuszowego PWSFTiT w Łodzi,  wydziału pedagogicznego na UW (specjalizacja – projektowanie edukacyjne) oraz Policealnego Studium Public Relations & Doradztwa Personalnego w Warszawie. Ukończył kurs scriptdoctoringu prowadzony przez Martina Daniela.

Od 2006 roku pracuje w Centrum Nauki Kopernik, gdzie stworzył m.in. scenariusz fabularyzowanej galerii „Strefa Światła”. Od 2009 zajmuje tam stanowisko trenera wewnętrznego. Opracował i wprowadził jeden z najlepszych w Europie systemów tworzenia i prowadzenia pokazów naukowych. Prowadzi indywidualne coachingi i  warsztaty. Głównymi obszarami są wystąpienia publiczne, autoprezentacja, rozwój kreatywności, komunikacja, wykorzystanie własnego potencjału, walka ze stresem.