Festiwal Wolontariatu 2013

Festiwal jest wydarzeniem skierowanym do osób rozwijających zarówno wolontariat jak i wolontariuszy, umożliwiającym integrację, wymianę doświadczeń, naukę i rozwijanie swoich umiejętności. To 3 dni, podczas których uczymy się od siebie poprzez akcje, warsztaty, wizyty studyjne i oczywiście poprzez dobrą zabawę.

Festiwal umożliwia rozwijanie umiejętności i wiedzy na temat różnych aspektów wolontariatu. Chcemy pokazać różnorodność działań przejawiających się w wielu obszarach życia społecznego. W czasie spotkania będziemy mieli okazję wymienić się doświadczeniami i zainspirować do dalszych działań na polu wolontariatu.

Festiwal odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w Warszawie.

Zapraszamy do uczestnictwa

Festiwal skierowany jest do osób, które w różny sposób i w różnym stopniu zarządzają pracą wolontariuszy, a także do samych ochotników! Do uczestniczenia w Festiwalu zapraszamy przedstawicieli wszystkich sektorów – zarówno organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, jak i administracji publicznej oraz biznesu.
Szczególnie mile widziane są:

  • osoby organizujące na co dzień pracę wolontariuszy,
  • liderzy grup wolontariuszy – zarówno formalnych jak i nieformalnych,
  • koordynatorzy wolontariatu – w tym przedstawiciele ngo, wolontariatu pracowniczego, placówek publicznych,
  • opiekunowie szkolnych kół wolontariatu oraz szkolnych inicjatyw propagujących postawy i działania obywatelskie,

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Nie zapewniamy noclegu dla uczestników spoza Warszawy, oraz nie zwracamy kosztów przejazdów, w tym kosztów poruszania się po stolicy w trakcie Festiwalu!

Jak się zgłosić

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem, to zapoznaj się z harmonogramem Festiwalu i zaaplikuj się przez formularz zgłoszeniowy. A jeśli ciągle nie jesteś pewien, to zobacz co działo się w trakcie zeszłorocznych edycji.
Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich festiwalowych wydarzeniach! Jeżeli z jakiś powodów nie jest to możliwe, możesz zgłosić się do udziału w wybranych przez siebie dniach Festiwalu. O przyjęciu na poszczególne warsztaty i wizyty studyjne decyduje kolejność zgłoszeń! Na zgłoszenia czekamy do 18 czerwca! Ilość miejsc ograniczona!
W sobotę 22 czerwca w godzinach 14.30-18.00 zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w akcji społecznej, która odbędzie się na warszawskiej Pradze Południe. Jeśli pragną Państwo raz w roku zrobić coś pożytecznego dla swojej społeczności lokalnej oraz poznać innych zaangażowanych Warszawiaków zapraszamy do udziału w akcji!

Po akcji, w Centrum Aktywności Lokalnej przy Paca 40 odbędzie się grill dla wszystkich osób zaangażowanych w akcję społeczną.

loga_fw_2013