Festiwal Wolontariatu 2012

Festiwal jest jedynym ogólnopolskim wydarzeniem skierowanym do osób rozwijających zarówno wolontariat jak i wolontariuszy, umożliwiającym integrację, wymianę doświadczeń, naukę i rozwijanie swoich umiejętności. To 3 dni, podczas których uczymy się od siebie poprzez działania, akcje, warsztaty, wizyty studyjne i oczywiście poprzez dobrą zabawę.

Festiwal umożliwia rozwijanie umiejętności i wiedzy na temat różnych aspektów wolontariatu. Chcemy pokazać różnorodność działań przejawiających się w wielu obszarach życia społecznego. W czasie spotkania będziemy mieli okazję wymienić się doświadczeniami i zainspirować do dalszych działań na polu wolontariatu.

Tegoroczny Festiwal Wolontariatu odbędzie się w dniach 12-14 października w Warszawie.

Zapraszamy do uczestnictwa

Festiwal skierowany jest przede wszystkim do osób, które w różny sposób i w różnym stopniu zarządzają pracą i działaniami wolontariuszy. Do uczestniczenia zapraszamy przedstawicieli wszystkich sektorów – zarówno organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, jak i administracji publicznej oraz biznesu.

Szczególnie mile widziani są:

  • osoby organizujące na co dzień pracę wolontariuszy,
  • liderzy grup wolontariuszy – zarówno formalnych jak i nieformalnych,
  • koordynatorzy wolontariatu – w tym przedstawiciele ngo, wolontariatu pracowniczego, placówek publicznych,
  • opiekunowie szkolnych kół wolontariatu oraz szkolnych inicjatyw propagujących postawy i działania obywatelskie,

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Nie zapewniamy noclegu dla uczestników spoza Warszawy.

Jak się zgłosić

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem, to zapoznaj się z harmonogramem Festiwalu i zaaplikuj się przez formularz zgłoszeniowy. A jeśli ciągle nie jesteś pewien, to zobacz co działo się w trakcie zeszłorocznych edycji.